• Bedava Tarot Falı - Tarot Baktır, Fal Bak
 • Tarot Falı Açılımları

  Tarot falınıza ücretsiz olarak burada bakabilirsiniz. İstediğiniz bir tarot açlımının üzerine tıklamanız yeterli.

  Tarot Falı

  Tarot falı, kartlar üzerinden bakılan bir fal türüdür. Tarihi Orta Çağ’a dayanan bir kehanet yöntemi olan tarot; geçmişten, günümüzden ve gelecekten bize bilgi verir. Tarot desteleri 78 adet karttan oluşmaktadır. Bu kartlar ise kendi arasında Büyük Arkana ve Küçük Arkana olarak iki faklı gruba ayrılır.

  Büyük Arkana ve Küçük Arkana Kartları

  Büyük Arkana 22 adet karttan oluşur. Bunları önem önceliğine göre sıralayacak olursak; Büyücü, Başrahibe, Kraliçe, Kral, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Adalet, Ermiş, Kader Çarkı, Güç, Asılan Adam, Ölüm, Denge, Şeytan, Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Mahkeme, Dünya, Derviş olarak bilinmektedir.

  Küçük Arkana kartları ise geriye kalan 58 adet karttan oluşur. Küçük Arkana kartları, kendi aralarında Kupa, Tılsım, Kılıç ve Asa olarak dört gruba ayrılırlar. Bu desteler, 1’den 10’a kadar sıralanırlar. Küçük Arkana kartları bize günlük hayatımızla ilgili bilgiler sunar. Kupa kartları; sevgiyi ve sevdiğimiz kişilerin hayatındaki olayları gösterir. Duygularla ilgili bir karttır. Günlük hayatta yaşadığımız iniş çıkışları, stresi ve bunun yanında aşk, ilişkiler ve aileyle ilgili bilgiler verir. Tılsım kartları; hayattaki realizmi ve bize olan etkisini gösterir. Kılıç kartları ise; hayatta karşımıza çıkan zorluklarla ilgili bilgi verir. Son olarak da Asa kartları; hayatımızda var olan başarıyı ve rekabeti anlatır.

  Tarot Falı Nasıl Bakılır?

  Bu konuda falı bakacak kişinin özverili bir çalışma sarf etmesi gerekmektedir. Kendine göre düzenlediği açılım sırasını göz önünde bulundurarak kartları ters olacak şekilde dizer. Tek tek açılması gereken kartların sırası, verilen bilgiyle alakalı olarak önemli olmaktadır. Tarot falı baktırırken en önemli husus, kartların sırası ve dizilimidir. Ters çıkan kartlar ve düz çıkan kartlar anlam bakımından farklılık gösterir. Tek kart olarak da tarot falı bakılmaktadır. İçinizden geçirdiğiniz bir niye, bir soru, ya da kişi ile alakalı düşünüp, tek bir kart seçilmesiyle bakılan tarot türüdür. Bunun yanında 3 kart falı da tercih edilmektedir. Her bir zaman dilimi için bir kart seçilir. İlk kart geçmiş, ikinci kart yaşanılan zaman, üçüncü kart ise geleceği temsil eder. Tarot fallarınızı sitemiz üzerinden ücretsiz olarak baktırabilir, siz de geleceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. www.trtarot.com

  © 2020 Tarot. All rights reserved | Tarot | İletişim